Instalacje

Trafiając do naszej firmy możecie liczyć Państwo na profesjonalne usługi w zakresie kompleksowego projektowania oraz wykonania instalacji telewizyjnej. Dysponujemy wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, które pozwalają nam odpowiedzieć na indywidualne potrzeby naszych klientów. Prawidłowe zaprojektowanie instalacji jest szczególnie istotne w przypadku domków jednorodzinnych, ale nie tylko. W razie budowy lub renowacji domu bardzo ważne jest, aby przemyśleć dobrze swoje potrzeby w zakresie telewizji i zaprojektować instalację jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Tak jak w przypadku sztuki budowlanej, tak w przypadku instalacji telewizyjnej klient wcale nie musi posiadać wiedzy na temat specjalistycznych urządzeń czy technologii - od tego jesteśmy my. Nasze usługi wykonujemy kompleksowo, poczynając od projektu, poprzez wykonanie, na dostrojeniu urządzeń kończąc.


Poniżej prezentujemy kilka przykładowych rozwiązań, które często stosujemy w swojej pracy. Niejednokrotnie w jednej instalacji stosuje się kilka takich rozwiązań na raz. Poniższe schematy są tylko przykładami, które dadzą Państwu pogląd na istniejące możliwości w zakresie projektowania instalacji. Do potrzeb każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie, a projektowanie rozpoczynamy od podstaw tak aby efekt końcowy był dla klienta jak najbardziej satysfakcjonujący.


Instalacja TV naziemnej i satelitarnej dla 4 użytkowników

DVBT


Do każdego pomieszczenia doprowadzony jest sygnał z anteny satelitarnej oraz z anteny naziemnej. W każdym z pomieszczeń jest również możliwość podłączenia do gniazdka odbiornika radiowego. Zastosowanie takiej instalacji, daje możliwość niezależnego oglądania kanałów TV naziemnej oraz satelitarnej. W poszczególnych pomieszczeniach umieszczone są dekodery satelitarne oraz odbiorniki TV z MPEG-4. Nawet bez umowy z platformą cyfrową, każdy użytkownik może oglądać kilkanaście kanałów z TV naziemnej oraz kilkaset niekodowanych kanałów satelitarnych (tzw. FTA) z jednego satelity (np. HotBird lub Astra). W przypadku podpisania umowy z operatorem cyfrowym oferta kanałowa się powiększy. Instalację taką można rozbudować o kolejny konwerter (oraz wymienić multiswitch), co da możliwość odbierania kanałów satelitarnych z dwóch satelitów. Podobną instalację można również zastosować w przypadku większej ilości pomieszczeń.

Zamów usługę


Dzielenie karty Cyfry+ lub TNK dla 4 użytkowników za pomocą rozdzielacza kart

DVBT


Dzięki zastosowaniu bezprzewodowego rozdzielacza kart, poza kanałami naziemnymi oraz satelitarnymi FTA, w każdym pomieszczeniu użytkownicy mogą niezależnie oglądać kanały płatnej telewizji rozdzielone z jednej karty abonamentowej (opłacany jest tylko jeden abonament). Rozwiązanie daje możliwość bezprzewodowego podziału karty Cyfry+ lub TNK. Należy pamiętać, iż w każdym pomieszczeniu musi znajdować się dekoder podłączony do anteny satelitarnej. Rozdzielacz współpracuje ze wszystkimi odbiornikami SD Cyfry+ i odbiornikami HD takimi jak Pace czy Philips (nie współpracuje z Sagemcom DXI87 HD). Można zastosować także tunery spoza platform cyfrowych (np. Globo, Opticum, Ferguson). Zastosowanie rozdzielacza daje możliwość podziału karty, w ramach jednego abonamentu, nawet dla 8 odbiorników!

Zamów usługę


Dzielenie karty Cyfry+ lub TNK dla 4 użytkowników za pomocą tunerów z kartą Ethernet

DVBT


Dzięki zastosowaniu routera i dekoderów z wbudowanymi kartami Ethernet, poza kanałami naziemnymi oraz satelitarnymi FTA, w każdym pomieszczeniu użytkownicy mogą niezależnie oglądać kanały płatnej telewizji rozdzielone z jednej karty abonamentowej (opłacany jest tylko jeden abonament). Rozwiązanie daje możliwość bezprzewodowego podziału karty Cyfry+ lub TNK. Należy pamiętać, iż w każdym pomieszczeniu musi znajdować się dekoder podłączony do anteny satelitarnej. Karta abonamentowa umieszczona jest w czytniku karty jednego z dekoderów skonfigurowanego jako "serwer". Pozostałe dekodery skonfigurowane są jako "klient". Dekodery muszą mieć wbudowane karty Ethernet. Mogą to być dekodery marki Opticum, Globo, Ferguson, Dreamsky, Dreambox i inne. Zastosowanie daje możliwość podziału karty, w ramach jednego abonamentu, nawet dla 16 odbiorników! Ponadto, zastosowanie routera zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu (Wi-Fi), w każdym z pomieszczeń.

Zamów usługę


Dzielenie karty Cyfry+ lub TNK dla 4 użytkowników za pomocą tunerów z kartą Ethernet

DVBT


Dzięki zastosowaniu routera i zewnętrznych kart WiFi podłączonych do dekoderów, lub dekodera z wbudowaną kartą WiFi (tak jak ma to miejsce w pokoju nr2), w każdym pomieszczeniu użytkownicy mogą niezależnie oglądać kanały płatnej telewizji rozdzielone z jednej karty abonamentowej (opłacany jest tylko jeden abonament). Rozwiązanie daje możliwość bezprzewodowego podziału karty Cyfry+ lub TNK. Należy pamiętać, że w każdym pomieszczeniu musi znajdować się dekoder podłączony do anteny satelitarnej oraz każdy odbiornik musi mieć łączność z lokalną siecią WiFi. Karta abonamentowa umieszczona jest w czytniku karty jednego z dekoderów skonfigurowanego jako „serwer”. Pozostałe dekodery skonfigurowane są jako „klient”. Dekodery muszą mieć możliwość podłączenia karty WiFi USB mogą to być niektóre dekodery marki Opticum, Ferguson, Dreamsky, Dreambox. Zastosowanie daje możliwość podziału karty, w ramach jednego abonamentu, nawet dla 16 odbiorników! Ponadto, zastosowanie routera zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu w każdym z pomieszczeń.

Zamów usługę


Dzielenie kart abonamentowych. Jak to działa?

DVBT
DVBT


Ciekawym i bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zastosowanie rozdzielacza kart abonamentowych (tzw. cardsplittera). Dzielenie karty abonamentowej oznacza, że płacimy tylko jeden abonament lecz mamy możliwość niezależnego oglądania opłacanych kanałów w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w domkach jednorodzinnych lub w mieszkaniach, gdzie kilku członków rodziny ma w swoich pokojach telewizory. Jest to rozwiązanie legalne w ramach jednego gospodarstwa domowego. Inwestycją jaką musimy poczynić to zakup odpowiedniego rozdzielacza kart. Koszt może wydawać się wysoki, jednak zazwyczaj (szczególnie przy opłacaniu wysokiego abonamentu) zwraca się on po kilku miesiącach.

Każdy rozdzielacz składa się z tzw. serwera oraz kart klienckich. Serwer to małe urządzenie z czytnikiem karty. Umieszczamy w nim kartę abonamentową, którą chcemy rozdzielić (Cyfry+ lub TNK). Karty klienckie załączone do kompletu (możemy zastosować od 2 do 8 kart) umieszczamy w dekoderach wyposażonych w czytniki kart, które będą współpracowały z rozdzielaczem. Do tego celu nie możemy użyć dekoderów platform cyfrowych takich jak Cyfrowy Polsat lub N. Większość dekoderów pracujących w systemie Conax oraz wielosystemowych, które dostępne są na wolnym rynku, będzie współpracowała z rozdzielaczem. Warto jednak przed zakupem dekodera upewnić się u sprzedawcy, że będzie on kompatybilny z rozdzielaczem kart.

DVBT
DVBT

Serwer będzie rozdzielał uprawnienia z karty abonamentowej na karty klienckie umieszczone w dekoderach. Może się to odbywać drogą bezprzewodową lub przewodową. Tym sposobem każdy użytkownik może cieszyć się oglądaniem wybranego kanału niezależnie od innych użytkowników. Zasięg urządzeń bezprzewodowych jest inny dla różnych producentów. Informacja o zasięgu danego rozdzielacza powinna być załączona do produktu.

Zamów usługę